Metoda Tummo – jak być szczęśliwym, silnym i zdrowym. Nauka oddechów W. Hoffa i morsowanie. Jednodniowe szkolenie oddechowe w sobotę 02.12.2023 r.

Przez lata zaangażowania i samodzielnych eksperymentów dla zdrowia, nieustannie szukałam sposobów na zwiększenie możliwości umysłu oraz naturalnych metod wyjścia z każdej choroby nawet raka oraz z jednocześnie ,,bycia szczęśliwym – tzw. ciągle”. Było bieganie, morsowanie, joga, medytowanie itd. Jedną z tych metod było świadome oddychanie., metodą TUMMO. Opiera się ona na wzbudzeniu w sobie, metodą oddechową wewnętrznego ognia. W praktykowaniu przeze mnie technik oddechowych nie tylko daje mi poczucie bycie ze wszystkim jednością, ale także daje mi energię. Energia, która mi towarzyszy odczuwalna jest przez inne osoby w moim towarzystwie. Poczucie ognia jest tylko przenośnią, jest to energia, która nas rozpala i napędza do działania i kreowania w życiu wszystkiego. Skuteczność tej techniki w podnoszeniu temperatury ciała została potwierdzona naukowo podczas różnych badań nad mnichami tybetańskimi i nie tylko. Wiemy z historii, że przy temperaturze -25°C wysuszyli żarem oni swoje ciała mokrymi ręcznikami.

Metodę ropoczął stosować jeden Holender Wim Hoff.

O jego metodzie dowiedziałam się jakieś 9 lata temu. Mało kto jeszcze znał tą metodę wtedy w naszym kraju. Na początku łączyłam ją z sanowaniem, a następnie wprowadziłam ją w codzienne życie .Zawsze wiedziałam, że wysiłek powoduje w umyśle rozładowanie i umożliwia sportowcowi osiągnięcie wyższego stanu medytacyjnej świadomości. Metoda Tummo przedstawia znacznie mniej skomplikowany sposób na uzyskanie dostępu do błogości osadzenie się w chwili obecnej i rozładowania emocji. Prowadzi to do integracji osobowości na płaszczyźnie psychicznej, emocjonalnej i fizycznej. Poprzez tą oraz inne metody Pranajamy możesz przeobrazić wewnętrzny niepokój i w krótkim czasie doświadczyć radości życia chwilą. Oddychanie połączone z zimnem to fundament osiągnięcia tzw. błogości życia. Technika ta jak i inne techniki oddechowe pranjamy wywołują psychologiczną nirwanę. Wykorzystaj trening oddechowe do przeobrażenia wewnętrznej przestrzeni. Dołącz do mojej grupy i doświadcz radości życia. Wyobraź sobie, że chciałbyś poznać prawdę o Sobie. Czytasz książki o anatomii i psychologii, chodzisz na wykłady z rozwoju osobistego, słuchasz ekspertów swoich dziedzin i powoli zaczynasz rozumieć kim być może jesteś i jak działasz. Pozwoli Ci odkryć i zrozumieć kim naprawdę jesteś i po co tutaj jesteś.

Naucz się opanować lek, duszności i kołatanie serca, a wszystko to, że jesteś w ciągłym stresie.

Przyśpieszone oddychanie towarzyszy różnym zaburzeniom lękowym i napadam paniki.

PROSTE ĆWICZENIA ODDECHOWE UŁATWIAJĄCE ZRELAKSOWANIE SIĘ:

• POŁOŻ DŁOŃ NA KLATCE PIERSIOWEJ A, DRUGĄ NA BRZUCHU( NA PRZEPONIE) • NABIERZ POWIETRZA NOSEM, • WYPUŚĆ POWIETRZE NOSEM • ZACZNIJ ODDYCHAĆ TAK ABY PORUSZAŁA SIĘ TYLKO DŁOŃ NA PRZEPONIE • ZRÓB CHWILĘ PRZERWY, • NABIERZ POWIETRZA NOSEM TAK ABY BRZUCH ZROBIŁ SIĘ PEŁNY I PĘPĘK ODCHYLIŁ SIĘ DO GÓRY • WYPUŚĆ POWIETRZE NOSEM, • ŻRÓB CHWILĘ PRZERWY, • NABIERZ I WYPUŚĆ POWIETRZE NOSEM I WYDŁUŻ WYDECH, • ZACZNIJ ODDYCHAĆ NOSEM TAK ABY PORUSZAŁA SIĘ PRZEPONA I WYDŁUŻ WYDECH O 2 SEKUNDY • ZRÓB PRZERWĘ, • NABIERZ POWIETRZA NOSEM I POLICZ ILE TRWA WDECH, A NASTĘPNIE ZRÓB WYDECH I WYDŁUŻ WYDECH O 2 SEKUNDY • POWTÓRZ TEN CYKL 15 RAZY I ZRÓB PRZERWĘ .

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł zapraszam na jedniowe szkolenie oddechowe połącząne z ekspozycją ciała na zimno w leśnej scenerii i zimnej wodzie. Warsztaty odbędą się 02.12. 2023 pod okiem profesjonalnego instruktora oddechu. Koszt szkolenia 170 zł. Start 23:30, zakończenie około godziny 15:30.

Twój komentarz: