Warszaty oddechowe oraz Joga dla początkujacych


Warsztaty oddechowe oraz zajęcia z Jogi pomogą Ci nauczyć Twoje ciało i umysł jedności i harmonii. Z czasem to właśnie umiejętność kontroli swoich emocji i myśli może stać się Twoim największym sprzymierzeńcem w trudnościach dnia codziennego. Zapraszam na zajęcia w systemie stacjonarnym lub online – z przyjemnością pokażę Ci, na czym to polega. Na zajęciach stosujemy asany z Hatha jogi, Joga Powięziowa oraz Kundalini.

Nauka świadomego oddechu oraz kontaktu z ciałem. Co daje Ci połączenie psychoterapii wraz z prawidłowymi metodami oddechowymi?

Połączenie psychoterapii z różnymi metodami oddechowymi, z technikami uwalniającymi, przynoszą  efekty szybciej niż sama psychoterapia. Możesz spodziewać się wyników usunięcia dolegliwości nawet nagle. Zależność między oddychaniem, a stanem naszej psychiki jest bardzo duża. Chociaż na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, w zależności od sytuacji oddech ulega zmianie. Tępo oddechu zmienia się w zależności od tego, o czym myślimy i jakie emocje nam aktualnie towarzyszą. Każda sytuacja, która wywołuje stres, powoduje automatyczne spłycenie oddechu, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, a także nieświadome napięcie mięśni. Im dłużej się stresujemy, tym oddech coraz częściej staje się nieregularny i niespokojny.

Co daje Ci świadome oddychanie różnymi metodami oddechowymi:

 • Uwalnianie emocji przy zastosowaniu metod oddechowych jest zmianą potrafiącą zachodzić bardzo szybko nawet gwałtownie. Nagle z tygodnia na tydzień , schematy, jakimi się dotąd kierowaliśmy mogą nagle zniknąć, a długotrwałe zahamowania, fobie, lęki mogą zostać uwolnione w ciągu kilku minut, godzin lub dni. Wyraźnie skracamy czas powrotu do równowagi.
 • Nagłym zmianom towarzyszy wyrażny wzrost witalności.
 • Następuje rozwój emocjonalny. Uwolniona energia życiowa zasila pozytywne postawy, myśli i uczucia wraz z sukcesywnym wzrostem osobistej wartości.
    
 • Techniki oddechowe, medytacja prowadzona, techniki uwalniania wspierają i przyśpieszają psychoterapię, a także wznoszą nas na wyższe poziomy wartości.
   
 • Cele techniki uwalniania znacznie wykraczają poza cele psychoterapii.
 • Ostatecznym jej dążeniem jest całkowita wolność oraz życie w lekkości dnia codziennego.
 • Wyeliminowanie ograniczających programów mentalnych i emocjonalnych, osiągniecie nieuwarunkowanego umysłu, a w końcu przekroczenie samego umysłu i wejście w wyższe stany świadomości akceptacji i pokoju.
 • Uwolnienie i odpuszczenie jednego negatywnego uczucia uwalnia również energię ukrytą za wieloma innymi negatywnymi uczuciami.
 • Wywiera wpływ na nas całościowo- we wszystkich obszarach życia. ( życie prywatne i zawodowe)
   
 • Kiedy uwalniamy napięcie ukryte za daną emocją, wówczas przestaje się ona w ogóle pojawiać. Na przykład jeśli przez jakiś czas nieustannie uwalniamy strach, w końcu nasz zapas leków się wyczerpie we wszystkich płaszczyznach naszego życia. Trudno nas wtedy już czymkolwiek przestraszyć. Osoba, która uwolni się z lęku, zwyczajnie nie ma w sobie strachu o nic.
 • Wyeliminowanie gniewu , złości i strachu powoduje odczuwanie akceptacji i pełnej miłości do życia oraz ludzi.
 • Przywrócony zostaje prawidłowy sen oraz znikają problemy z zaśnięciem.
 • Przywrócenie równowagi w życiu w krótkim czasie.

Joga dla początkujących

Nigdy dotąd nie miałeś do czynienia z żadnym rodzajem jogi? Nic nie szkodzi – z przyjemnością wprowadzę Cię w jej przyjemny, kojący świat. Jedyne, czego oczekuję od osób początkujących, zapisujących się na moje zajęcia, to wygospodarowanie wolnego czasu tylko dla siebie – dla poznawania własnych możliwości, wykonywania asanów, łączenia się z własną świadomością. Wiem, jak trudno jest we współczesnym świecie znaleźć chwilę dla siebie wśród wielu różnych obowiązków, i właśnie dlatego, że jesteś nimi tak przeciążony – powinieneś to zrobić! Gdy rozpoczniesz swoją przygodą z hatha jogą, będzie to dla Ciebie najlepszy sposób na regenerację po ciężkim dniu, na odświeżenie umysłu i redukcję stresu.

Joga ćwiczenia – dlaczego warto?

Joga to przede wszystkim wyspecjalizowana technika wykonywania różnych pozycji jogi, połączona z metodami relaksacji. Łącząc ciało i umysł na jakiś czas wyłączasz się z otaczającego Cię świata, zapominasz o wszystkich problemach i uczysz się miłości do wszystkiego, co dookoła. To sprawia, że długi czas po zakończeniu naszej sesji wciąż jeszcze będziesz odczuwać spokój, opanowanie i przyjemność. To bardzo ważne w czasach wszechobecnego pośpiechu, dlatego każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z jogą, z pewnością na tym skorzysta.

Joga zajęcia – jak się odbywają?

Prowadzę zarówno indywidualne, jak i grupowe sesje jogi – wybierz tę, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom, zapomnij o wszystkich kłopotach, oderwij się na chwilę od ziemi i zanurz się po czubek głowy w przyjemności płynącej z wykonywania asanów na bazie ściśle opracowanych technik jogi. Pozwól sobie na odrobinę przyjemności w specjalnie przygotowanej sali do jogi, a gdy nie masz możliwości przyjść – zapisz się na zajęcia online, złap matę, stwórz sobie niekrępujące warunki do ćwiczeń w domu, i wykorzystaj do maksimum czas spędzony w moim towarzystwie – a nie pożałujesz!