Joga w chustach, aerial joga

Aerial joga, czyli joga w chustach, to wyjątkowe zajęcia, w których wszelkie asany wykonywane są… w powietrzu. Warto spróbować tej wyjątkowej odmiany ćwiczeń, które mogą całkowicie zrewolucjonizować Twoje podejście do możliwości własnego ciała!

Joga na chustach – jak wygląda?

Gdy wchodzisz do sali, w której organizuję zajęcia z aerial jogi, zobaczysz zwisające z sufitu kolorowe chusty wertykalne, układające się na kształt hamaka, czy też kokonu. Pierwsze zajęcia mają za zadanie oswoić ćwiczących ze strachem wynikającym z zaufania chuście, i pozwolenia jej na udźwignięcie ciężaru całego ciała. To ważne, ponieważ oparcie się na niej całym ciałem i rozluźnienie daje stawom i mięśniom odpowiednie warunki do wykonywania poszczególnych asanów. Gdy widzisz, jak inne osoby ćwiczą w chustach, może się wydawać, że to, co robią, to wyjątkowy rodzaj akrobacji wymagających niezwykłych umiejętności. W rzeczywistości air joga to zajęcia, na które mogą uczęszczać wszyscy, którzy tego potrzebują.

Joga w chustach zajęcia – dlaczego te ćwiczenia są tak przyjemne?

Joga na chuście to szczególny rodzaj ćwiczeń, które pozwalają odciąć się od codziennych myśli i choć na czas zajęć skupić na 100% na czymś zupełnie innym – a mianowicie na dokładnym czuciu każdego mięśnia w swoim ciele. Dzięki zawieszeniu na chuście stawy są odciążone, a gdy zaufasz jej na tyle, by swobodnie wykonywać poszczególne pozycje, przekonasz się, że możliwości Twojego ciała są dużo większe, niż Ci się wydawało! Aerial joga dla początkujących to zajęcia oswajające, uczące technik i powoli wprowadzające w poszczególne asany jogi. Dla osób poniżej 60. roku życia oferuję ćwiczenia o większej dynamice, natomiast dla starszych o wiele spokojniejsze, pozwalające poczuć lepszą więź ze swoim ciałem i usprawniać je bez ryzyka jakichkolwiek kontuzji. Grupowe zajęcia aerial joga to świetny czas, pozwalający nawiązać nowe znajomości i swobodniej poczuć się w towarzystwie!

Komu polecane są zajęcia z jogi w chustach?

Aerial joga to wyjątkowa odmiana jogi, którą rzadko można spotkać. Podczas ćwiczeń kręgosłup jest nie tylko odciążony, ale również podlega delikatnemu wydłużaniu, staje się bardziej elastyczny. Również stawy pracują nieco inaczej i nie są przeciążone. Zajęcia w chustach polecam więc przede wszystkim osobom, które pragną usprawnić i uelastycznić swoje ciało, pokonać barierę w postaci obaw przed wykonywaniem pozycji odwróconych, wysmuklić ciało i poczuć się dużo lepiej we własnej skórze. To joga odpowiednia dla osób starszych, ale również cierpiących na problemy ze stawami czy kręgosłupem, gdyż jest dla nich wyjątkowo oszczędzająca. Wiele zyskają na tych zajęciach osoby przepracowane, zestresowane, szukające statycznej formy aktywności fizycznej, a nawet cierpiące na nadciśnienie czy inne schorzenia, które wykluczają sporty wytrzymałościowe lub siłowe. Zapisz się na ćwiczenia jogi w chustach, przekonaj się, że nie wymagają wielkiego wytrenowania, a jedynie odrobiny siły woli i mnóstwa dobrych chęci, a wkrótce zaczniesz odczuwać korzyści płynące z rozpoczęcia tej wspaniałej formy aktywności!