Zajęcia z Jogi

Odnajdź prawdziwą przyjemność z aktywności fizycznej, pozwalającą zjednoczyć Cię również na poziomie metafizycznym, duchowym i mentalnym! Z przyjemnością przeprowadzę Cię przez proces otwierania czakr, byś mógł wyzwolić pełnię drzemiącego w Tobie potencjału! Dzięki asanom – koncentrujemy uwagę na ciele, dzięki medytacji stajemy się obserwatorami własnych myśli. Czynności te pomagają nam lepiej poznać samych siebie, a także kontrolować umysł. Na zajęciach praktykujemy pozycje z yogi powięziowej hatha yogi oraz yogi Kundalini. Kundalini joga wykorzystuje asany, pracę z oddechem, medytacje, mantry i mudry. Zestawy praktyk nazywają się kriyai są to sekwencje oczyszczające ciało i umysł. Jest to praktyka bazującą na pozycjach jogicznych oraz kontroli oddechu. Łączy w sobie prawidłowe techniki ciała, a także procesy oczyszczające.

Joga kundalini – co to jest?

Kundalini joga to sposób na pobudzenie energii kundalini – zgromadzonej w dole kręgosłupa mocy twórczej, pełni przytomności i świadomości umysłu, prowadzącej do poczucia jedności ze wszystkim, co nas otacza. Ten typ jogi koncentruje pełnię uwagi na wykonywaniu asan, czyli na ciele – tak, by jak najlepiej poznać każdą jego cząsteczkę, być świadomym każdego mięśnia, ścięgna i stawu. Połączona z medytacją, joga kundalini pozwala wniknąć w głąb duszy, kontrolować swój umysł i dużo lepiej poznać samego siebie.

Jak kundalini wpływa na zdrowie?

Nie od dziś wiadomo, że uważność i odblokowywanie przepływów energii w czakrach prowadzą do głębokiego relaksu, a ten z kolei – do lepszego krążenia krwi, dotlenienia organizmu i zapoczątkowania procesów regeneracyjnych w całym ciele. Ćwicząc jogę, masz możliwość poprzez spokojne, harmonijnie prowadzone asany poznawać lepiej całe swoje ciało – jego możliwości i słabe strony. Wykonując poszczególne pozycje, w bardzo świadomy sposób kontrolujesz swoje ciało, a w jodze kundalini dodatkowo również własny umysł, emocje i duchowość. Dzięki lepszemu przepływowi energii, Twoje ciało, dusza i umysł mogą stać się jednością, a co za tym idzie – możesz kontrolować poszczególne obszary swojego zdrowia. W krótkim czasie zaobserwujesz, że Twój sen jest głębszy i przyjemniejszy, jesteś mniej podatny na stres, a Twoje ciało jest dużo bardziej witalne, pełne energii do codziennych wyzwań.

Zajęcia joga kundalini – dla kogo?

Podczas zajęć kundalini uczysz się nie tylko świadomości ciała i umysłu, ale również w dużo bardziej uważny sposób wsłuchujesz się we własne potrzeby i ewentualne ograniczenia, ucząc się je pokonywać. To joga idealna dla osób, które odczuwają problemy z napięciem w sferze seksualnej, w sferze kontaktów z innymi osobami, nie czują się wystarczająco pewne siebie, cierpią na przewlekły stres i wynikające z niego dolegliwości. Na zajęciach uczymy się rozpoznawać, w której z czakr nastąpiła blokada, oraz pracujemy nad tym, by ją odblokować, i dzięki temu zapobiegać licznym schorzeniom, a nawet wspomagać ich leczenie.

Joga kundalini dla początkujących

Dla osób, które chcą zmienić coś w swoim życiu, a dotąd nie miały do czynienia nie tylko z joga, ale również i z innymi formami aktywności fizycznej, proponuję jogę kundalini dla początkujących. Zajęcia mogą odbywać się w grupie w profesjonalnie zaopatrzonej sali do jogi, ale również online – w warunkach domowych, tak jak jest Ci najwygodniej. Zajęcia jogi online są równie skutecznie i przyjemne, co te odbywające się twarzą w twarz, należy jednak zadbać o niekrępujące warunki do ćwiczeń, spokój i odosobnienie – by czerpać jak najwięcej korzyści z wykonywanych w ten sposób pozycji.