Joga Nidra

Joga nidra to piękne doświadczenie, w które Cię wprowadzę podczas moich zajęć, i które pozwolą Ci w przyszłości w pełni korzystać z mocy, jaką daje stan pełnej relaksacji. Wchodząc przy moim udziale w tę praktykę, nauczysz się jeszcze lepiej regenerować swoje ciało, umysł i duszę!

Joga nidra relaksacja – dlaczego ma takie znaczenie?

Ogólnie pojmowana joga to praktyka pozwalająca wyciszyć się, zostawić za sobą wszelkie problemy na pewien czas, ale również wzmocnić się wewnętrznie na te, które ewentualnie nadejdą. To sposób na odreagowywanie stresu i obronę przed jego szkodliwymi skutkami, w całkowicie naturalny, przyjemny i pełen ciekawych doświadczeń sposób. Joga nidra to szczególna odmiana, która polega na osiągnięciu stanu głębokiego relaksu. Przypomina on zwyczajny sen, jednak osoba, która go doświadcza, jest w pełni świadoma. Jej umysł działa jednak w tym czasie na głębszym poziomie. Twórca jogi nidry, Swami Satyananda Saraswati, określa ją jako swoisty stan umysłu, coś pomiędzy jawą a snem, co ma na celu poszerzanie świadomości. Ten rytuał, szczególnie powtarzany regularnie, pozwoli wyzwolić pełnię możliwości umysłu, ale również działa na ciało.

Joga nidra ćwiczenia – jak wpływają na ciało

Jeśli chodzi o zajęcia joga nidra pozycje nie mogą tu być szczególnie skomplikowane, z uwagi na to, że w czasie praktykowania zapada się w swoisty sen. Dlatego też najczęściej podczas zajęć… leżymy w maksymalnie wygodny sposób. Zajęcia joga nidra dają efekty w zasadzie już od pierwszego spotkania, szczególnie gdy uda Ci się osiągnąć stan głębokiej świadomości. Twoje ciało stanie się lżejsze, bardzo wypoczęte, elastyczne. Zapewnisz sobie lepszy sen i większy spokój umysłu, co wpłynie pozytywnie na Twoją koncentrację podczas codziennych zajęć.

Dla kogo joga nidra będzie dobrym pomysłem?

Zapraszam na moje zajęcia osoby, które chciałyby popracować nad osiągnięciem stanu głębokiego relaksu w celu uzyskania równowagi w swoim codziennym życiu – osobistym, rodzinnym czy zawodowym. Czasem jest to jedyny element, który szwankuje, i dzięki któremu trudno pójść naprzód w swoich dążeniach. Wchodząc w stan pogłębionej świadomości, pozostawiasz poza sobą wszystkie dotychczasowe lęki i masz szansę wsłuchać się głęboko w swoje ciało, aby zrozumieć jego potrzeby. To świetne rozwiązanie dla osób, które czują się zestresowane, przepracowane lub przeciążone problemami i chciałyby na jakiś czas oderwać się od nich mentalnie, złapać dystans. Bardzo wiele korzyści na poziomie fizycznym, umysłowym i duchowym zyskują z praktykowania jogi nidry również osoby, które po prostu potrzebują spędzić choć kilkadziesiąt minut w tygodniu, skupiając się całkowicie tylko na własnych potrzebach. Poprzez ofertę moich zajęć stacjonarnych lub online, masz wyjątkową okazję doświadczyć „snu na jawie” w ciągu dnia, poprzez zastosowanie specjalnie opracowanych technik. Pomoże Ci to otrząsnąć się, spojrzeć na wiele spraw z pewnej odległości i odświeżyć zarówno ciało, jak i umysł. Zapraszam na zajęcia joga nidra i zachęcam do uważnego praktykowania najczęściej, jak się da, tym razem samodzielnego.