Joga hormonalna

Prawidłowa gospodarka hormonalna – tu też może pomóc joga! Poprzez odpowiednie ćwiczenia możliwa jest stymulacja gruczołów odpowiedzialnych za wytwarzanie hormonów i neuroprzekaźników – z chęcią nauczę Cię, jak prostymi technikami jogi być za pan brat ze swoim ciałem również na poziomie endokrynnym!

Joga hormonalna – jak działa?

Poprzez wykonywanie pranayamy, czyli ćwiczeń oddechowych uaktywnia się bardzo wiele obszarów naszego ciała. Nauczę Cię, jak oddychać, i w tym sposób powiększać swoją wydolność oddechową, polepszać przepływ krwi, regulować ciśnienie, a nawet w bardzo subtelny sposób wpływać na poszczególne strefy. Podobnie przy pomocy odpowiednich asanów Twoje ciało zwiększa przepływ energii przez gruczoły, takie jak przysadka, tarczyca, nadnercza, czy narządy płciowe. Jak działa joga hormonalna? Jest niczym wewnętrzny, bezdotykowy masaż, który odbywa się przy subtelnym udziale Twoich pracujących mięśni, oddechów i krążącej krwi. Oddziaływanie na gruczoły podczas zajęć zwiększamy również stosując elementy jogi tybetańskiej oraz bandhy. Poprzez „uwolnienie” gruczołów dajemy im szansę na pracę na pełnej możliwej wydajności, co w krótkim czasie może przełożyć się na poprawę samopoczucia.

Zajęcia joga hormonalna – pomoc w redukcji stresu

Zajęcia z jogi hormonalnej prowadzę w komfortowych dla każdego warunkach, zarówno stacjonarnie, jak i online, bez względu na miejsce zamieszkania moich pacjentów. Dzięki temu już przy samym wejściu, czy też od momentu połączenia się ze mną przez internet, umożliwiam zrelaksowanie się i pozostawienie „za progiem” codziennych problemów. Absolutną bazą do pracy nad Twoimi hormonami jest zapewnienie Ci głębokiego relaksu. Chodzi o to, aby pozbyć się blokady gruczołów odpowiedzialnych za nadprodukcję kortyzolu, hormonu stresu, i zmniejszyć jego ilość krążącą w organizmie. Bardzo często to właśnie przewlekły stres bywa przyczyną kłopotów z układem hormonalnym, i to z nim warto zacząć walczyć w pierwszej kolejności.

Joga hormonalna na tarczycę – wielotorowe korzyści

Tarczyca to jeden z najważniejszych gruczołów, produkujących hormony odpowiadające między innymi za metabolizm, a więc i za właściwy poziom energii. Gdy jego praca ulega rozregulowaniu, hormony te wytwarzane są w nadmiernej lub zbyt małej ilości. Joga hormonalna na tarczycę to dobry sposób, aby w naturalny sposób, bez leków, stymulować ją do prawidłowego wydzielania hormonów. Warto stosować ją równolegle z prawidłową, ustaloną przez specjalistę dietą, ale również z leczeniem konwencjonalnym pod kontrolą endokrynologa, gdyż wówczas może dawać najlepsze rezultaty.

Joga na menopauzę – co daje?

Joga hormonalna na menopauzę to doskonała propozycja dla pań, które zaczynają dotykać dolegliwości związane z przekwitaniem, i które chciałyby jak najszybciej na powrót odzyskać młodzieńczą energię, witalność i dobre samopoczucie. Poprzez stymulację gruczołów płciowych, asany i pranayama wpływają korzystnie na łagodniejszy proces przechodzenia przez ten niezbędny w życiu każdej kobiety etap. Zachęcam do zajęć jogi hormonalnej panie po 50. roku życia. Dzięki tym spotkaniom można nie tylko szybko poczuć ulgę w dotychczasowych menopauzalnych dolegliwościach, ale również na nowo odrodzić się, pokochać swoje dojrzałe ciało i zacząć żyć pełną piersią!