Joga Oddechu ul. Leśna 40b, Stanowice
Pakiet Zabiegowy ,,piękna na wiosnę” Hyaldermie Therapy Program – InTensywna terapia nawilżająca+ masaż twarzy liftingujący cena promocyjna do 30.04- 200 zł
Interaktywny zabieg stymulujący procesy samonawadniania skóry z czynnikiem aktywującym aquaporyny AQP3, których odkrycie zostało nagrodzone nagrodą Nobla.
Intensywny program terapeutyczny, którego istotą jest pobudzenie naturalnego procesu transportu wody za sprawą technologii zwiększającej syntezę aquaporyn AQP3, tworzących w skórze sieć “wodociągów” rozprowadzających wodę i nawadniających skórę od wewnątrz. Zabieg trwa 90 minut.
WSKAZANIA
∙ skóra sucha, odwodniona, ekstremalnie przesuszona z problemem nieprawidłowego funkcjonowania naturalnego płaszcza hydro-lipidowego
∙ skóra z tendencją do alergii, atopowa, nadwrażliwa
∙ brak jędrności i elastyczności, widoczne zmarszczki spowodowane brakiem nawilżenia,
∙ skóra szara, zmęczona, z ziemistym kolorytem
∙ skóra podrażniona [np. po kuracjach farmakologicznych wysuszających skórę, po chemio- i radioterapii, po leczeniu dermatologicznym ]
∙ wspomaganie zabiegów medycyny estetycznej na bazie kwasu hialuronowego
∙ zabieg rekomendowany pomiędzy intensywnymi zabiegami kosmetologicznymi [np. peelingi chemiczne]
CZĘSTOTLIWOŚĆ
Zabieg całoroczny
Seria 2-6 zabiegów w odstępie 14-21 dni
Aquaporyny to integralne białka błonowe, które tworzą kanały uczestniczące w procesie transportu wody (a także niektórych innych cząsteczek o podobnych rozmiarach np. glicerolu ) przez półprzepuszczalne błony komórek organizmów żywych.
Kolejną z tajemnic skuteczności programu jest zastosowanie dwóch postaci kwasu hialuronowego: niskocząsteczkowego, który przenika do głębszych warstw skóry wraz z przyłączonymi składnikami aktywnymi oraz wielkocząsteczkowego, którego zadaniem jest wiązanie wilgoci z otoczenia i utrzymywanie w skórze wilgoci zgromadzonej za sprawą niskocząsteczkowego. Kwas hialuronowy łącząc włókna kolagenu i elastyny oraz wpływając na fibroblasty, zapewnia skórze młody wygląd: jędrność, elastyczność, gładkość.
Składnikami aktywnymi, przyłączanymi do cząsteczek kwasu hialuronowego są stabilne postaci witamin B, C, E, glukonolakton [PHA], frakcje polisacharydów, adenozynotrójfosforan [ATP], zrównoważone sieci polimerowe, biostymulatory, które dostarczają niezwykle ważne źródło energii niezbędnej do funkcjonowania wszystkich komórek skóry, w znacznym stopniu ograniczają TEWL [transepidermalną utratę wody], sprzyjają zachowaniu równowagi osmotycznej oraz co najważniejsze –pobudzają mechanizmy odpowiedzialne za stałe samonawadnianie skóry.
Obok efektu natychmiastowego substancje
Stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe to specjalne preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej do regeneracji skóry, przede wszystkim poprzez odbudowę kolagenu i elastyny, nazywanych czasem białkami młodości. Preparatem bazującym na polinukleotydach, czyli niewielkich fragmentach DNA i RNA występujących w organizmie i całkowicie z nim biokompatybilnych. To naturalny biostymulator, który uruchamia mechanizmy regeneracyjne skóry na poziomie komórkowym. Zwiększa w niej ilość wspomnianego kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, fibroblastów, czyli wszystkich tych składników, które zapewniają nam młody wygląd. Pod wpływem stymulatorów skóra staje się jędrna i bardziej elastyczna.
Z drugiej strony w żaden sposób nie zmienia rysów twarzy. Trójkierunkowy mechanizm działania. Za pomocą preparatu możemy uzyskać następujące efekty: biolifting skóry – ponieważ skóra ulega zagęszczeniu, widoczny jest wyraźny efekt uniesienia; intensywne nawilżenie – które uzyskujemy przede wszystkim dzięki obecnemu w preparacie kwasowi hialuronowemu; intensywna antyoksydacja – preparat zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Stymulatory tkankowe – zabieg do każdego rodzaju skóry? Tak!
Zabieg biostymulacji skóry z użyciem Nucleofillu może wykonać praktycznie każdy.
Preparat nadaje się do wszystkich rodzajów skóry, również skóry wrażliwej, ze skłonnością do alergii. Zabieg jest szczególnie zalecany w przypadku: skóry odwodnionej, skóry narażonej na stres oksydacyjny, cieni pod oczami, skóry z widocznymi oznakami starzenia (bruzdy, zmarszczki wokół oczu, zmarszczki mimiczne), opadających powiek, nierównego kolorytu skóry.