Ajurweda

Medycyna indyjska znana jest od setek, a nawet tysięcy lat, i nazywa się ją często „matką wszelkiej sztuki leczenia”. Zgłębiając jej tajniki razem ze mną, możesz poznać, jak wielka jest moc ajurwedy, i jak wiele korzyści możesz uzyskać podążając za jej wskazówkami!

Ajurweda co to takiego?

Ajurweda to wiedza o uzdrawianiu, o charakterze medycznym, przeplatana gęsto metafizyką. Śmiało można powiedzieć, że to jeden ze sposobów holistycznego uzdrawiania organizmu. Opiera się ona na metodach naturalnego uzdrawiania i oczyszczania organizmu, zarówno jego części fizycznej, jak i duchowej.

Ajurweda zasady – na czym to polega?

Ajurweda zakłada, że w każdym z nas mieszkają po trochu różne żywioły, tworzące razem dosze, czyli połączenia energii wiatru, wody, ziemi i ognia: vata, kapha i pitta. Każda z dosz charakteryzuje się innym temperamentem, wyglądem, sposobem trawienia, osobowością i innymi cechami. W związku z tym, aby żyć w zgodzie ze sobą, należy karmić swój organizm produktami odpowiednimi dla każdej z dosz, a także postępować w najlepszy dla nich sposób. Wówczas nasza energia będzie na możliwie jak najwyższym poziomie, a to oznacza, że będziemy zdrowsi, bardziej witalni i lepiej pogodzeni ze swoim życiem. Nie da się ukryć, że taka wewnętrzna harmonia dla wielu z nas, żyjących w pędzie, jest absolutną bazą do zbudowania szczęśliwego życia.

Ajurweda ćwiczenia

Zapraszam Cię na konsultacje ajurwedyjskie, podczas których dokładnie poznam Ciebie, by móc ustalić najlepszy możliwy plan działania, indywidualnie dopasowany pod Twoją energię, stan zdrowia i preferencje. Nauczysz się podstaw jogi i pranayamy, czyli ćwiczeń oddechowych, które są podstawową aktywnością, jaką zaleca się w ajurwedzie, dla zdrowia ciała i umysłu, oraz ich maksymalnej plastyczności. Dla osób, które przybędą na konsultacje, ajurweda stanie się wkrótce nieodłączną częścią życia nie z przymusu, lecz z chęci zgłębiania siebie samego i życia w zgodzie ze swoją własną energią!

Ajurweda dla zdrowia – jak działa?

Poprzez głębokie, świadome oddychanie w pranayamie, a także skupianie się na możliwościach swojego ciała w jodze, uelastyczniasz swoje ciało, zwiększasz przepływ krwi i energii, a także dotleniasz komórki organizmu. To sprawia, że już po kilku minutach zaczynasz czuć się lepiej, odprężasz się i czujesz przypływ energii. Dzięki świadomemu oddychaniu, właściwemu sposobowi odżywiania oraz większemu dystansowi do otaczającego świata, masz szansę poznać siebie takiego, jakim jesteś naprawdę. Wygospodaruj dla siebie koniecznie tę godzinę dwa lub trzy razy w tygodniu, by skupić się maksymalnie na własnym ciele i umyśle podczas sesji ajurwedyjskich ze mną. W krótkim czasie przekonasz się, jak wiele satysfakcji to daje, i jak bardzo zrelaksowanym można się poczuć po sesji ćwiczeń i relaksacji, zaczerpniętych ze staroindyjskich nauk. Ajurweda nie tylko leczy wiele przewlekłych dolegliwości, ale przede wszystkim służy doskonale jako profilaktyka. We współczesnym świecie jej działanie jest niedoceniane – jestem tu po to, aby to zmienić i nauczyć Cię żyć pełną piersią!