Masaż shatsu. Antystresowy masaż całego ciała, który wzmacnia odporność i łagodzi napięcie przedmiesiączkowe.

Z cyklu: Tajniki masażu Shiatsu, wywodzi się z Japonii, a jego nazwa oznacza “nacisk kciukami”. Zabieg polega na  masowaniu punktów akupresurowych, które przebiegają wzdłuż kanałów energetycznych, tzw. meridian.  Poprzez ucisk bodyworker odblokowuje zastoje w przepływie energii życiowej, nazywanej przez Japończyków „Qi” (czyt. „czi”) oraz harmonizuje przepływ w/w energii. 

Masaż może być realizowany w kilku pozycjach. To, jaką pozycję dobiera bodyworker zależy od: kondycji i stanu zdrowia osoby przyjmującej masaż, rodzaju napięć, ich usytuowania w ciele klienta oraz celów zabiegu.

Korzyści:

  • odstresowanie
  • regeneracja organizmu na poziomie psychicznym, fizycznym i duchowym
  • wzrost poczucia harmonii wewnętrznej
  • głęboki relaks
  • zbawienny dla procesów oddychania
  • ulga dla kręgosłupa

Przebieg sesji Shiatsu

Zabieg tradycyjnie zaczyna się od przyłożenia jednej z dłoni bodyworkera na hara* osoby masowanej. Bodyworker w ten sposób wyczuwa, w jakim stanie jest źródło energii życiowej klienta, równocześnie daje uwagę temu ważnemu miejscu w ciele klienta.

Po wstępie masażysta usadawia się za siedzącym klientem i jedną dłonią przytrzymuje bark, drugą natomiast uciska wzdłuż środkowej części kręgosłupa, w dół aż do odcinka krzyżowo-lędźwiowego.

Potem następuje praca nad prawą stroną, podczas której bodyworker rozpracowuje napięcia wzdłuż prawej części pleców, dochodząc aż do pasa i części biodrowej.  Podtrzymując jedną  dłonią pacjenta, drugą uciska wzdłuż prawej części pasa w dół, w stronę pośladków i kości biodrowej, w sposób mocno gruntujący klienta.  Efektem tego etapu zabiegu jest rozluźnienie odcinka lędźwiowo-krzyżowego, osadzenie się w ciele, lepszy kontakt ze sobą. Może pojawić się przyjemne  poczucie odpuszczenia. Cała sekwencja zostaje powtórzona na lewą stronę pleców, pasa i kości biodrowej.

Kolejną część zabiegu polega na rozmasowaniu odcinka szyjnego i barkowego oraz na uziemieniu osoby otrzymującej masaż. Bodyworker stojąc za klientem, rozluźnia swoje ciało i oddaje swój ciężar ciała w dół do ziemi, opierając się  pod kątem prostym swoje dłonie na jego barkach. Obraz, który wizualizuje sobie masażysta to obraz barków, które podtrzymują całkowicie bodyworkera. Taka mentalna praca pozwala na oddanie właściwego, optymalnego  ciężaru podczas realizacji tej części masażu oraz współpracę z ziemią, który daje poczucie  nieograniczonego niczym podparcia dla osoby realizującej masaż oraz osoby przyjmującej. Następnie bodyworker stopniowo przesuwa ręce i dłonie, rozmasowując napięcia wzdłuż odcinka  barkowego klienta. Element tzw. podtrzymywania w shiatsu odgrywa ważną rolę w uzdrawiającym przepływie życiodajnej energii chi. Podtrzymywanie jest procesem dwukierunkowym, który prowadzi do wzajemnego zaufania pomiędzy osobą otrzymującą masaż a masażystą.

W związku z tym, że w pozycji siedzącej, bardzo dobrze oddziałuje się na przepływ energii w kanale energetycznym płuc, bodyworker może również poprzez ucisk i stymulację wybranych punktów na przdramionach i dłoniach, wykonać pracę wspierającą proces oddychania klienta. Ta sekwencja polega na masażu i uciskaniu punktów po wewnętrznej stronie wzdłuż ręki aż do końcówki kciuka.  Żeby zrealizować tę część masażu, osoba zmienia pozycję z tylnej na przednią, usadawiając się na wyciągnięcie ręki przed klientem. Ostatnią częścią zabiegu jest podtrzymanie głowy klienta, który cały ciężar swojej głowy oddaje w dłonie ugruntowanego bodyworkera. Jest to moment wyjątkowy, gdyż ta część sekwencji masażu nie byłaby możliwa, gdyby u klienta nie pojawiły się: poczucie zaufania i bezpieczeństwa. Oddanie głowy symbolicznie oznacza puszczenie kontroli, odpuszczenie nadmiernego myślenia i sprowadzenie siebie do roli osoby przyjmującej, dającej się sobą zaopiekować, choć przez chwilę. Ta część masażu przynosi ogromną ulgę i przyjemność osobie masowanej.

statnią częścią zabiegu jest rozciąganie. Wykonywane jest bez użycia siły. Bodyworker staje za siedzącym pacjentem i wyciągając jego ręce do góry, daje podparcie jego plecom kolanem lub dwoma kolanami. Takie pełne rozciąganie uwalnia chi** i pomaga klientowi w pełni i całkowicie rozluźnić ciało. Jest ono zbawienne na przepływ energii w meridianie płuc i dobrze wpływa na udrażnianie procesu oddychania.

Czas 60 min – cena standardowa 170,00 PLN
 Czas 90 min – cena standardowa 210,00 PLN
 Czas 120 min – cena standardowa 270,00 PLN

Twój komentarz: