O mnie

Jestem ambasadorem zdrowego oddechu, psychoterapeutką nurtu psychoterapii pozytywnej, nauczycielem jogi kundalini oraz jogi nidra, masażystką, kosmetologiem oraz konsultantem ajurwedyjskim. Prowadzę konsultacje indywidualne oraz warszaty grupowe.

Pracując łączę wiele metod rozwoju osobistego i rozwoju świadomości. Poprzez prowadzenie psychoterapii oraz pracy z oddechem pomagam uspokoić szalejący umysł i odnaleźć w sobie samym pokłady spokoju, kreatywności, mocy i gotowości do komunikacji, porozumienia w zespołach.

Joga Oddechu Żory to mój autorski program, w którym stawiam na oddech, uważność oraz ruch. Moment zetknięcia z jogą w moim życiu był kluczowy dla mnie pod wieloma względami. To był taki powrót z dalekiej podróży do domu, w głąb siebie. Kiedy następuje chwila zatrzymania, przychodzą odpowiedzi na najważniejsze pytania: co lubię robić, co w życiu przynosi mi przyjemność, jakie są moje marzenia jak powinien wyglądać mój każdy dzień. Automat dnia codziennego często sprawia, że nie mamy kontaktu ze sobą i wiele czynności wykonujemy mechanicznie, w pracy, w domu, w relacjach biznesowych. Ta radość serca gdzieś zanika i nasza energia życiowa spada. Jednak czy rzeczywiście chcemy zgadzać się na takie życie bez naszego udziału? Uważność na siebie i innych jest kluczem do odnalezienia szczęścia i piękna życia w każdym jego aspekcie. Zyję i uczę żyć tu i teraz. Świadomy oddech potrafi przywrócić równowagę w ciele, a pomagając sobie różnymi technikami oddechowymi możemy przywrócić zdrowie. Studio jogi oraz warsztaty on-line które prowadzę, przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych. Zajęcia grupowe prowadzę w grupach kilkuosobowych, w sposób, który każdemu studentowi pozwala odczuć opiekę, jaką go otaczam. Poprzez praktykę uważności, psychoterapii połączonej z oddechem pomagam przywrócić radość życia oraz przywrócić spokój. W zabieganych, nerwowych, pełnych napięć czasach wielu ludzi poszukuje sposobów radzenia sobie ze stresem, natłokiem myśli, lękiem przed przyszłoscią oraz niepokojem związanym z przeszłoscią. Potrzebujesz pomocy z poradzeniem sobie z codziennymi problemami? Zobacz jak mogę Ci pomóc? Uwierz w niemożliwe i odmień swoje życie. Moje doświadczenia z psychoterapią pozytywną połączoną z warszatami oddechu pokazują mi, że jest to właściwa droga, którą obrałam. Na moich oczach obserwuję jak ludzie na nowo zaczynają żyć i cieszyć się zdrowiem, rodziną, pracą. Ciężkie doświadczenia, które mnie ukształtowały, i spowodowaly, że jestem tą osobą, którą obecnie jestem- świadczą o tym, że nie ma sytuacji bez wyjcia i że możesz stracić dziecko, męża, pracę i możesz na nowo odnależć szczęście i radość w życiu.

Z wykształcenia mgr ekonomii, z zamiłowania nauczyciel jogi, instruktor oddechu, terapeuta, masażysta I i II stopnia, kosmetolog, konsultant ajurwedyjski. Promotorka holistycznego stylu życia. Jestem zwolenniczką wielopłaszczyznowego oddziaływania na nasze zdrowie i samopoczucie. Moją misją życiową jest uświadamianie, wspieranie i inspirowanie innych, by odkrywali swoją siłę życiową. Wskazuję drogę do spokojnego życia w harmonii i zdrowiu. Prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne w celu poprawy stanu zdrowia, samopoczucia oraz obniżenia napięcia i stresu. Jogą i praktykami oddechu zainteresowałam się około 14 lat temu. Kluczem była rozmowa z ortopedą, który powiedział, że mam takie zmiany w kręgosłupie, że tylko operacja może mnie uratować. Postanowiłam wtedy, że wzmocnię moje mięśnie ćwiczeniami. Podeszłam do tematu bardzo poważnie i zaczęłam praktykować jogę i praktykę oddechu. Początki nie należały do najłatwiejszych ze względu na nasilający się ból, jednak systematyczność sprawiła, że po kilku tygodniach ból całkowicie ustąpił. Praktyki wzmocniłam jeszcze bardziej ponad 2 lata temu, po traumatycznych przeżyciach w moim życiu. Od tego czasu oddech i joga na stałe zagościły w moim życiu. Zaczęłam regularnie praktykować pranajamę i ćwiczyć jogę Kundalini. Stosowanie różnych technik pranajamy pozwoliło na wmiarę szybkie powracanie do rzeczywistości w spokoju.

Po kilku tygodniach uśmiech zaczął wracać do mojego życia uświadamiając sobie jak ogromną siłą jest własny świadomy oddech. Nauczyłam się żyć na nowo.

Poprzez praktyki oddechu nauczyłam się sztuki zrozumienia siebie i kontroli nad własnym umysłem. Praktyka jogi pomogła mi uwolnić energię życiową przez co pomogła mi w oczyszczeniu ciała i przygotowaniu go na rozwinięcie drzemiącego potencjału energetycznego. Dlatego gorąco polecam moje zajęcia osobom walczącym z niepokojem, smutkiem, niepożądanymi nawykami czy nałogami. Są idealną bronią w walce z przewlekłym stresem i wynikających z niego ograniczeń i dolegliwości.

Jestem międzynarodowym certyfikowanym instruktorem metody Buteyko [link]

Pracuję w oparciu o wiele technik oddechowych i przygotowałam dla Ciebie wiele sposobów, żeby skorzystać z oddechu w sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

Aktualnie prowadzę warsztaty oddechowe (stacjonarnie oraz on-line) różnymi technikami jak:

  • oddech transformacyjny,
  • rebirthing,
  • technika oddychania pratiloma,
  • metoda Wima Hofa
  • wiele technik pranajamy.

  Rozwiązuję problemy, dając wskazówki i podpowiedzi, bezpośrednio wskazując na tożsamość esencjonalną. Dzięki czemu pomagam wydostać się z nabytych ograniczeń, docierając do swojej natury. Nauczam przełożenia teorii na praktykę, w codziennym życiu. W indywidualnych i grupowych sesjach pomagam w doprowadzeni swojego wnętrza do stanu równowagi, w rozwiązywaniu problemów, dając wskazówki i podpowiedzi, pomocne w obudzeniu naturalnej, pierwotnej świadomości. Bezpośrednio wskazuje na tożsamość esencjonalną, by pomóc wydostać się z nabytych ograniczeń. Nauczam przełożenia teorii na praktykę, by móc korzystać z wewnętrznej wiedzy w codziennym życiu. Nadrzędnym moim pragnieniem jest dawanie inspiracji i wskazywanie drogi do osiągnięcia szczęścia.

Moją pasją jest oddech i Yoga i psychologia pozytywna. Od lat zafascynowana jestem psychologią i oddechem, które odnalazłam w yodze i w metodzie Buteyko.

Terapia pozytywna koncentruje się na wzmacnianiu siły psychicznej człowieka, a nie na postrzeganiu człowieka jako osoby zaburzonej. W tym celu stosuje się tzw. interwencje pozytywne, np.

  • praktyka wdzięczności
  • akty życzliwości
  • wybaczanie

Terapia pozytywna

Terapia pozytywna jest formą wsparcia krótko i średniookresowego dedykowana osobom zdrowym jak i zmagającym się z zaburzeniami psychicznym np. depresje, nerwice, zaburzenia lękowo-depresyjne, a także dla osób przeżywających traumy i kryzysy.


W indywidualnych i grupowych sesjach pomagam w doprowadzeni swojego wnętrza do stanu równowagi, w rozwiązywaniu problemów, dając wskazówki i podpowiedzi, pomocne w obudzeniu naturalnej, pierwotnej świadomości. Bezpośrednio wskazuje na tożsamość esencjonalną, by pomóc wydostać się z nabytych ograniczeń. Nauczam przełożenia teorii na praktykę, by móc korzystać z wewnętrznej wiedzy w codziennym życiu. Nadrzędnym moim pragnieniem jest dawanie inspiracji i wskazywanie drogi do osiągnięcia szczęścia.

Z drugiej strony jestem Beatką, mamą wspaniałego chłopaka. Tak po prostu. Przeszłam drogę, która ukształtowała mnie i której doświadczeniami dzielę się z Wami. Poprzez traumę, której doświadczyłam nauczyłam się żyć i kochać na nowo. Potrafię cieszyć się życiem i pragnę moim optymizmem zarażac innych. W korporacji, w zarządzaniu dużymi projektami doświadczyłam i dowiedziałam się czym jest życie pod presją czasu i wyniku. Wiem, ile kosztuje tęsknota za stratą  bliskiej osoby. Cieszę się każdym cudownym dniem, każdą chwilą, każdym porankiem oraz zachodem słońca. Moimi pozytywnymi wnioskami i nauką pragnę dzielić się i obdarowywać każde ludzkie istnienie. Przypominam innym, że nie są sumą swoich przeszłości. Raczej wytworem swoich myśli i wspomnień. Możesz być świadomy swojej całości lub swoich ran…To nie zawsze jest łatwe, ale zawsze zależy od Ciebie. Kiedy świadomomie wybieramy, gdzie umieścić swoją świadomość, WSZYSTKO SIĘ ZMIENIA. Moja dewiza życiowa, która prowadzi mnie całe życie to : nie ma nic złego co by na dobre nie wyszło;-). Do każdej napotkanej nas traumy możemy zawsze podejść dwustronnie aby dostrzec drugą stronę monety. Pomagam innym dostrzec tą drugą stronę każdego doświadczenia i jako zwolenniczka i praktykantka psychologi pozytywnej, pracuję z moimi podopiecznymi wykorzystując tą terapię. Posiadam również  tytuł Mistrza i Nauczyciela Reiki. Prowadzę kursy Reiki każdego stopnia.