Laseroterapia – laser wysokoenergetyczny

Laseroterapia – zabiegi z użyciem lasera.

Laser jest bardzo często wykorzystywany w rehabilitacji, a konkretnie w fizykoterapii. Jest popularny ze względu na korzystne działanie i możliwość zastosowania zarówno w stanach ostrych, jak i przewlekłych – temperatura tkanek nie wzrasta na tyle, aby zaostrzyć stan zapalny, efekt termiczny jest znikomy. 

Biostymulacja laserowa jest wykonywana najczęściej z użyciem specjalistycznej sondy. W zależności od wskazań zabieg stosuje się, wykorzystując metodę kontaktową lub bezkontaktową, punktowo. Bardzo popularne jest zastosowanie lasera na blizny, odleżyny, w porażeniu nerwu twarzowego czy w przypadku schorzeń narządu ruchu. Obecnie biostymulacja z wykorzystaniem światła laserowego znalazła zastosowanie niemal we wszystkich dziedzinach medycyny. Z jego właściwości korzysta chirurgia naczyniowa, kosmetologia czy okulistyka, a także stomatologia. W fizjoterapii korzysta się także z lasera wysokoenergetycznego. Różni się on od niskoenergetycznego tym, że pozwala na znacznie głębszą penetrację tkanek oraz natychmiastowe osiągnięcie efektu przeciwbólowego.

Laseroterapia to zabiegi terapeutyczne wykorzystujące lasery medyczne – urządzenia emitujące skupioną, jednobarwną wiązkę światła. Są one wykorzystywane w chirurgii, medycynie estetycznej, stomatologii, kosmetologii. Jako jedna z dziedzin fizjoterapii, laseroterapia zajmuje się stymulacją procesów leczniczych narządu ruchu. Laser działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, wspomaga gojenie i stymuluje mikrokrążenie.

Twój komentarz: