Świąteczny czas nadchodzi dużymi krokami, a wraz z nim pytania związane z pomysłem na oryginalny praktyczny prezent na Święta. Jak przygotować się na ten gorący czas i zachwycić swoich bliskich przemyślanymi podarunkami? 

Co daje nam masaż ?

Masaż kamieniami wulkanicznymi pomaga ciału w regeneracji i oczyszczaniu się z negatywnych emocji. Działa kojąco na zmysły, łagodzi napięcia mięśni, poprawia pracę narządów wewnętrznych, likwiduje stres, dostarcza siły i odporności. Bardzo dobrze w okresie zimowym jest korzystanie z masażu gorącymi kamieniami, który daje niesamowite odprężenie, pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, rozluźnienie mięśni i pobudza krążenie. Bazaltowe kamienie pochodzą z wulkanu i z racji swoich znakomitych właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur doskonale rozgrzewają i rozluźniają napięte mięśnie.

Bazalt charakteryzuje się wysoką zawartością rdzy, dlatego kamienie wykorzystuje się podczas masażu osób z chorobami naczyń krwionośnych. Zabieg z użyciem kamieni bazaltowych pozytywnie wpływa również na poprawę nastroju pacjentów. Pomaga to w walce z bólem głowy. Temperatura kamieni wykorzystywanych do zabiegu jest dostosowywana do indywidualnych odczuć osoby i nie powinna przekraczyć 60 stopni Celsjusza. Masując przyzwyczajamy stopniowo skórę osoby do ciepła, rozgrzewając ciało technikami masażu relaksacyjnego: głaskani i rozcierania, a ponadto układamy kamienie na poszczególnych odcinkach ciała np. kręgosłupie ( ośrodkacj energetycznych), zmniejszając tym samym różnicę temperatur między ciałem a kamieniami.

Jak działa masaż gorącymi kamieniami?

Masaż łączy w sobie oddziaływanie zarówno termoterapii, drenażu limfatycznego, akupresury i aromaterapii. Działa kojąco na mięśnie i umysł.

Masaż gorącymi kamieniami jest bardzo starą metodą terapeutyczną stosowaną już 3000 lat p.n.e. Jest to zabieg wywodzący się z medycyny Dalekiego Wschodu, którą charakteryzuje holistyczne podejście do zdrowia. Za pomocą kamieni można też stymulować odpowiednie punkty reflektoryczne w ramach akupresury. Terapia gorącymi kamieniami opiera się na specjalnych mapach. Układamy kamienie w okolicy ośrodków energetycznych zwanych czakrami. Są to miejsca, w których gromadzi się siła życiowa. Wiecej informacji o czakrach w aktualnosciach na mojej stronie jogaoddechu.pl.

Problemy zdrowotne wynikają z nieprawidłowego przepływu energii między tymi ośrodkami. Podczas masażu kamienie układa się w okolicach tych ośrodków, dzięki temu pobudza się je i odblokowuje co wyzwala energię witalną organizmu. Dzięki ułożeniu kamieni na właściwych miejscach na ciele pacjenta pobudzamy układ krwionośny i limfatyczny.

Gdzie można skorzystać z masażu w Rybniku?

Gdzie można skorzystać z masażu w okolicach Żor?

Gabinet mieści się w Stanowicach, można zakupić voucher na serię trzech zabiegów lub na jeden. Koszt jednego masażu 60 minut 180,00 zł lub bon 3 wejścia 500 zł. Zapraszam.

Twój komentarz: