Czym są czakry i dlaczego potrzebujemy je uzdrowić?

Jutro w Pałacu w Czernicy kontynujemy cykl uzdrawiania czakr. Medytacja oraz praktyka będzie poświęcona trzeciej oraz czwartej czakrze.

Kiedy zaczęłam wchodzić na drogę wewnętrznego rozwoju, nie byłam wtedy gotowa do doświadczania energi czakr, bardzo sceptycznie podchodziłam do informacji na ten temat,myłałam, że to jakiś wymysł. Natomiast odczucia były tak silne i przyjemne, że zaczęłam moją nową drogę z innym umysłem. Dlatego wiem, jak ważna jest kolejność oczyszczania tych ośrodkow aby energia mogła swobodnie porzez nie płynąć. Gdy energia swobodnie płynie kanałem środkowym Sushumna i przechodzi poprzez wszystkie czakry odzyskujemy natychmiastowy powrót do zdrowia oraz trudno do opisania odczucia ciele i umyśle. Energia płynie w nas pewnymi ścieżkami (kanałami), które nazywane są meridianami. System tych kanałów został po raz pierwszy opisany ponad 4000 lat temu w starożytnych Chinach, kiedy to odkryto, że meridiany rozprowadzają siłę życiową po całym ciele, a ich zablokowanie powoduje spadek życiowej energii oraz choroby. Kanały te są ściśle powiązane z naszym układem nerwowym oraz naczyniowym. Rozchodzą się one od ośrodków, centrów energetycznych (nazywanych czakrami) i narządów wewnętrznych, aż do powierzchni skóry, tworząc punkty przecięcia (akupunkturowe). Energia wpływa do czakr, a następnie jest kierowana do gruczołów wydzielania, układu krwionośnego i nerwowego.

Czakry są podstawowymi elementami naszego systemu energetycznego, który odżywia, uzdrawia i harmonizuje nasze ciała. W ciele posiadamy 7 głównych ośrodkówzwanych czakrami osadzonych na linii kręgosłupa:

 • Czakra podstawy (czakra korzenia).
 • Czakra sakralna (czakra krzyżowa).
 • Czakra splotu słonecznego.
 • Czakra serca.
 • Czakra gardła.
 • Czakra trzeciego oka.
 • Czakra korony.

Jak czakry są powiązane z różnymi zaburzeniami fizycznymi? Co może być przyczyną powstania chorób?

Choroby i ich przyczyny można rozumieć jak negatywne sytuacje o silnym zabarwieniu emocjonalnym mogą wywierać decydujący wpływ na powstanie znacznych zaburzeń w każdej z czakr. Problemy związane z czakrami pierwsza, druga i trzecia zabierają nam najwięcej energii. To nie jest przypadek , ze większość chorób jest utrata energii w tych trzech ośrodkach energetycznych. Nawet zaburzenia powstające w górnej części ciała np. choroby serca, lub rak piersi może być zaburzeniem energetycznym np. w małżeństwie, związkach, rodzinie czy pracy. Emocje związane z wściekłością , gniewem uderzają poniżej pasa, podczas gdy tłumiony żal objawia się zaburzeniami w górnej części ciała. Dlatego aby zrozumieć chorobę , trzeba uwzględnić stan wszystkich ośrodków energetycznych.

Czakra trzecia  czyli siła wewnętrzna, zaczyna intensywnie wibrować w okresie dojrzewania, to kształtowanie naszej indywidualności, naszego ja, naszej samooceny.

Intuicja i niezależność cechuje trzecia czakre, dając nam zdolność podejmowania ryzyka, podążania za głosem intuicji Czakra pierwsza odnosi się do siły społecznej, czakra druga do przepływu siły przepływu pomiędzy nami i innymi ludźmi, czakra trzecia odpowiada za nasza osobistą siłę w odniesieniu do świata zewnętrznego. Miejsce to  splot słoneczny. NASZ STOSUNEK DO SIEBIE DECYDUJE O JAKOSCI NASZEGO ZYCIA, UMIEJETNOSCI ODNOSZENIA SUKCESÓW W PRACY, ZWIAZKACH, W UZDRAWIANIU,POŁACZENIU Z INTUICJĄ. JEŚLI SIEBIE NIE LUBIMY, TO NIE BĘDZIEMY PODEJMOWALI TRAFNYCH DECYZJI. Połączenie tego ośrodku jest z : brzuchem, żołądkiem, jelito cienkie, wątroba, pęcherzyk żółciowy, nerki, trzustka, śledziona, środkowy odcinek kręgosłupa, zaburzenia czynności nadnerczy. Aspekty psychiczne i emocjonalne to zaufanie, lęk, i zastraszanie, poczucie własnej wartości, troska o siebie i innych, odpowiedzialność za podejmowane decyzje, wrażliwość na krytykę, poczucie humoru.

Czakra czwarta zasila układ energetyczny i jest połączeniem między ciałełm, a duszą człowieka.

Energia tej czakry ma charakter emocjonalny, w życiu powinniśmy się kierować miłością i współczuciem, miłość to najpotężniejsza siła. Czakra ta powiązana jest z następującymi zaburzeniami fizycznymi : niewydolność serca, zawał serca, astma, alergia, rak płuc, zapalenie płuc, ból pleców i ramion, rak piersi. Aspekt miłości i nienawiść, uraza i rozgoryczenie, pretensje i złość, egocentryzm. Samotność i zobowiązania. Przebaczenie i współczucie, nadzieja i ufność. Często kryzysy życiowe , które w istocie dotyczą miłości są przyczyną wielu chorób. Dlatego najlepszą drogą do zdrowia jest kochanie siebie I WYBACZANIE: ,, Jeśli nie umiesz kochać siebie, to nie umiesz kochać innych’’.

 Kochanie siebie oznacza, ze mamy odwagę słuchać wskazówek emocjonalnych i duchowych własnego serca aby pokochać swoje ,,zranione dziecko’’. Pokochanie siebie zaczyna się od wyrwania się spod władzy naszej psychiki zranionego dziecka z przeszłości. Te rany jeśli nie są zagojone to żyjemy w przeszłości i rzutuje to na nasze aktualne życie i jest przyczyną wielu chorób, anoreksji, otyłości, alkoholizmu, jak również obsesyjnego leku przed porażką. Wzorce z przeszłości mogą niszczyć nasze związki emocjonalne, życie prywatne i zawodowe oraz zdrowie. Uzdrowienie może nastąpić dzięki aktom wybaczania. W wyniku otwarcia czwartej czakry zmieni się nasz stosunek do zdrowia, uzdrawiania, kształtuje się nowa zdrowa energia.

Kroki do zdrowia:

 1. Zauważenie źródła krzywdy.
 2. Kiedy już dotrzesz do samego źródła , określ swoje krzywdy, czy stały się paliwem w twoim obecnym życiu. Zadaj sobie pytanie dlaczego lękasz się procesu uzdrawiania. Człowiek, który nie potrafi puścić w niepamięć swoich krzywd jest od nich uzależniony i jak w przypadku wszystkich uzależnień, trudno mu z nich wyjść.
 3. Nie bój się szukać pomocy terapeutycznej aby zrobić krok do przodu.
 4. Zacznij stosować różne formy medytacyjne oraz oddechowe terapie.
 5. Zacznij stosować jakąś praktykę duchową, nie lekceważ swoich duchowych zdolności.
 6. Zaakceptuj nie miłe doświadczenia, zastanów się co możesz zrobić aby wybaczyć innym i sobie
 7. Napełnij swoje myśli miłością. Żyj z akceptacją i wdzięcznością.
 8. Wprowadź zmiany w nastawieniu do życia. Pamiętaj, ze zawsze masz wybór. W odczuciu swojego bólu. W każdej traumie możesz wykorzystać swój ból jako usprawiedliwienie być dać lekom jeszcze większą władze nad sobą lub możesz wybaczyć i wyzwolić się spod panowania bólu. NAMASTE

Twój komentarz: