Jak czakry, czyli centra energetyczne są powiązane z naszym zdrowiem?

Czakry to zbiorniki  energii, z których wysyłane są sygnały elektromagnetyczne do różnych części naszego umysłu i ciała. Wyróżniamy 7 czakr. Na dzisiejszych zajęciach w Ćzernicy skupimy się na pierwszej i drugiej czakrze. Poniżej oisuję z jakimi horobami i dolegliwosciami zwiazane są te ośrodki energetyczne. w kolejnych tygodniach będziemy pracowali nad kolejnymi ośrodkami tak aby energisa mogła swobodnie przepływać przez wszystkie ośrodki.

Czakra pierwsza podstawy ,,rusztowanie’’ ciała podstawa kręgosłupa. Znajduje się w okolicach kręgosłupa -okolice koci ogonowej. Energetycznie połączenie z emocjami i mentalem: czakra pierwsza jest podstawą zdrowia emocjonalnego i mentalnego. Stabilność emocjonalną i psychiczną zapewnia nam rodzina i środowisko w którym żyjemy. Z dysfunkcji w rodzinie wywodzą się różne zaburzenia, zachowania kompulsywne, obsesyjne, depresja, jak również nałogi. Podstawowe lęki: lęk o przetrwanie, strach, że zostaniemy odrzuceni przez jakąś zbiorowość. Czakra ta daje nam oparcie, jest naszym połączeniem z tradycjami, wartościami rodzinnymi. Aby połączyć się z pierwsza czakrą skup się przez kilka minut na czymś co ma charakter społeczny i co wzbudza w tobie reakcję emocjonalną np. słuchanie hymnu narodowego.

Nogi, kości, odbytnica, układ odpornościowy. Fizyczne bezpieczeństwo rodziny, i grupy Zdolność zaspakajania potrzeb życiowych, Stanowczość, Prawo i porządek społeczny.

Czakra druga sakralna narządy płciowe, miednica, wyrostek robaczkowy, pęcherz moczowy, okolice bioder, jelito grube. Poczucie winy i obwinianie, pieniądze, i seks, władza i kontrola, kreatywność, etyka i uczciwość w związkach uczuciowych. Choroby związane z tym ośrodkiem wywołuje obawa przed utratą kontroli. Najczęstsze problemy to rak prostaty, jajników, chroniczny ból krzyża , bioder, zapalenie stawów. Zaburzenia okresu menopauzy, mięśniaki macicy. Energia gdy jest blokowana w tym ośrodku może prowadzić do niepłodności, lęk przed utratą kontroli lub przed poddaniem się kontroli z zewnątrz rożnych okoliczności tj. zdrada, gwałt, impotencja, straty finansowe, odrzucenie partnera lub kolegów z pracy. Święta zasada tego ośrodka to ,,szanujcie się wzajemnie’’. Dotyczy naszych kontaktów z ludźmi ze wszystkimi istotami.

Zapraszam;-)

Czakra podstawy

Czakra podstawy (sanskrycka Mooladhara) znajduje się w okolicy początku kości ogonowej, a jeszcze dokładniej między odbytem a organami rozrodczymi u mężczyzn. U kobiet usytuowana jest bliżej pochwy.

Swadhisthana

Swadhisthana (czakra seksualna lub innymi słowy sakralna) to punkt znajdujący się około 2–3 cm powyżej początku kości ogonowej. Punktem koncentracji tej czakry jest początek wzgórka łonowego.

Manipura

Manipura, czyli czakra pępkowa, jest zlokalizowana w kręgosłupie, a dokładnie na wysokości pępka będącego punktem jej koncentracji uwagi.

Anahata

Anahata, królowa wszystkich czakr, czakra serca, to punkt na kręgosłupie na wysokości środka klatki piersiowej; punkt koncentracji – środek klatki piersiowej.

Vishuddhi

Vishuddhi, piąta czakra, czakra gardła, to punkt na kręgosłupie na wysokości tzw. jabłka Adama. Punktem jej koncentracji jest środek gardła odrobinę poniżej wspomnianego jabłka Adama.

Ajna

Ajna, czyli czakra trzeciego oka, jest zlokalizowana w środku mózgu w okolicach szyszynki. Jednak jej punktem koncentracji jest obszar między brwiami.

Czakra korony

Czakra korony (w sanskrycie Sahasrara), siódma czakra to czubek głowy.

Twój komentarz: