ZAJĘCIA W PAŁACU W CZERNICY KOŁO RYDUŁTÓW WTORKI 17:45 – poznaj różne techniki oddychania, mindfulness, wizualizacji oraz skanowania ciała.

Kto może uczestniczyć w zajęciach?

W zajęciach może korzystać każdy, niezależnie od wieku. Praktyki oddechowe oraz zajęcia jogi dostępne są dla wszystkich grup wiekowych, dla osób początkujących oraz dla seniorów. Wszystkie pozycje wykonujemy powoli łącznie z oddechami, dzięki temu osoby starsze mogą w bezpieczny sposób zacząć swoją przygodę z jogą. Metody, które wykorzystuję na zajęciach zawsze dostosowane są do ich stanu zdrowia, potrzeb oraz poziomu zaawansowania. Na każdych zajęciach podchodzę do nowych osób indywidualnie. Zajęcia są prowadzone w taki sposób aby przekazać uczestnikom wskazówki i techniki, które mogą stosować w ciągu dnia. Wprowadzając każdą nową metodę oddechu każdorazowo opowiadam jakie ma zastosowanie w życiu codziennym i kiedy najlepiej ją stosować.

Jak wyglądają zajęcia w instytucie joga-oddechu w Czernicy?

Zajęcia trwają 90 minut. Każdorazowe zajęcia rozpoczynamy praktykami oddechowymi trwającymi około 30 – 40 minut. Na zajęciach łączę techniki oddychania, mindfulness, wizualizacji oraz skanowania ciała. Praktyki oddechu, które uczę na moich warsztatach nie tylko odprężają i wzmacniają ciało, umysł i ducha, ale i mają działanie lecznicze.

Na każdych zajęciach pomagam przeprowadzić każdego, krok po kroku w celu opanowania prawidłowego oddechu. Informuję każdego studenta o tym jak ważne jest oddychanie przeponowe. Jaką rolę w naszym organizmie pełni przepona. Następnie przeprowadzam uczestników przez proces prawidłowego oddychania przeponowego.

Pierwszy zasadniczy błąd, który robimy podczas nauki prawidłowego oddychania jest wciąganie pępka do środka przy wdechu. Ważną rolę pełni również postawa ciała, czy np. fakt garbienia się lub pochylania do przodu. Co również uniemożliwia przeponie prawidłową pracę. Jest to to najczęściej wykonywany błąd osób zaczynających swoją przygodę z oddechem. Prawidłowy oddech można przyrównać do nadmuchiwania balonu czy torebki papierowej. Należy  wyobrazić sobie jak gdybyśmy nadmuchiwali papierową torebkę i gdy robimy wdech, to torebka wypełnia się po brzegi. Przy wydechu torebka kurczy się….Oto pierwszy krok do nauki prawidłowego przeponowego oddechu. Zapraszam na zajęcia;-)

Następnie przechodzimy do różnych asan z jogi. Moje zajęcia różnią się od stanardowej jogi w innych instytutach. Każdą pozycję wykonujemy powoli tak aby to oddech nas prowadził i aby ciało podążało za oddechem, a nie na odwrót. Zajęcia są tak prowadzone abyśmy o tej zasadzie nie zapominali.

Na końcu zajęć prowadzę relaksację zawsze przy dźwiękach różnych magicznych instrumentów muzycznych takich jak gongi, michy tybetańskie oraz dzwonki koshi oraz inne.

Dlaczego instrumenty muzyczne nazwam magicznymi?

 Nie bez powodu nazwałam te instrumenty magicznymi ponieważ fala dźwiękowa działa nie tylko uspakajająco i wyciszająco, ale prowadzi nas w niezwykłą uzdrawiającą podróż. Dźwięk to jedna z najpotężniejszych sił natury prowadzący do uzdrowienia.

Twój komentarz: